Sukcesja w kolejnej dużej polskiej firmie

vox

W tym miesiącu do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłynął wniosek o zgodę na przejęcie producenta mebli. Tym razem chodzi o zmianę właściciela spółki . Właścicielem firmy stanie się Piotr Wit Voelkel syn Piotra Zenona Voelkela.

Grupa Vox to jeden z największych polskich producentów mebli oraz materiałów budowlanych, mebli, drzwi i podłóg. Jest to również jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek.

Piotr junior przejął stery w firmie już w 2013 roku, kiedy to został prezesem grupy Vox. Obecne przekazanie ma charakter wyłącznie właścicielski. Jednak jak podkreśla Piotr Voelkel senior, przygotowania do przejęcia sterów były procesem wieloetapowym i długim. Pierwszym krokiem była praca Piotra juniora w Chinach i poszerzenie działalności firmy o ten rynek.

To kolejny przykład na to jak duże firmy bardzo dbają o sprawy związane z dziedziczeniem i sukcesją. Przecież takie firmy stać na zatrudnienie profesjonalnych menadżerów oraz doradców. Mimo wszystko wybierają jednak drogę przekazania biznesu kolejnym pokoleniom. Jest to proces długi i żmudny. Wymaga wieloletnich przygotowań. Gwarantuje jednak często lepsze wyniki. Nowy właściciel zna taką firmę od lat i jest do niej przywiązany. Jeżeli zostanie odpowiednio wdrożony to rozbuduje ją dla kolejnych pokoleń.

A może w Państwa firmie nadszedł już czas na przygotowanie następcy. Zachęcamy do skorzystania z usług naszego doradztwa w tym temacie.

Podziel się
3 134 wyświetleń

Przeanalizuj swoją sytuację finansową. Skontaktuj się z naszym specjalistą.

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Telefon

Treść wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


+ siedem = 9