Majątek na Pokolenia

roslinkii-foto

Zarządzanie majątkiem nie polega jedynie na jego systematycznym powiększaniu. Przede wszystkim należy pomyśleć o jego odpowiedniej ochronie na wypadek choroby, kalectwa bądź śmierci.

Nasza rola polega na dotarciu do klienta oraz bezpośrednia komunikacja z nim. Poznajemy jego indywidualne potrzeby i właściwe ukierunkowujemy dalsze kroki w skomplikowanym i czasochłonnym procesie, jakim jest sukcesja. Wdrażamy odpowiednie instrumenty, które pomogą mu w świadomym zarządzaniu majątkiem, zabezpieczeniu firmy czy prowadzeniu finansów.

Swoim klientom zapewniamy profesjonalną pomoc prawną i usługi na najwyższym poziomie. Naszym założeniem jest indywidualne podejście do każdego problemu oraz dostosowanie oferty do potrzeb poszczególnych klientów.

Przygotowanie następcy jest zaledwie jednym z elementów płynnego przejścia majątku między pokoleniami. Należy pamiętać o ewentualnych długach, które powstaną po zamknięciu firmy, wszelkich kredytach, dotacjach, zobowiązaniach handlowych czy odprawach dla pracowników. Współpracujący z nami eksperci przygotowują symulacje kosztów związanych z odpowiednim zabezpieczeniem biznesu od tej strony. Z rozwiązaniami formalnymi, prawnymi musi współgrać aspekt finansowy.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu pomagamy znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania:

1. Kto przejmie zarządzanie moją firmą, kiedy przejdę na zasłużoną emeryturę?

2. Kiedy i komu zamierzam przekazać stery w firmie?

3. Co stałoby się z firmą w przypadku przedwczesnej śmierci jednego ze wspólników?

4. Czy spółka może w takim przypadku dalej funkcjonować bez zakłóceń i problemów ?

5. Ile wyniosłyby długi spadkowe i podatki, które mieliby spłacić spadkobiercy po likwidacji spółki?

6. Jak moja rodzina poradziłaby sobie z poprowadzeniem firmy?

7. Jak ominąć zasady prawa spadkowego, w myśl których majątek firmy stałby się współwłasnością wszystkich spadkobierców?

8 Jak rozliczyć się ze wspólnikami i skąd wziąć na to środki finansowe?